Skip to main content

Podopieczny Fundacji – jak płacić za leczenie czy rehabilitację darowiznami i odpisami 1,5% podatku?

 Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba jest ciężko chora albo niepełnosprawna potrzebujesz pomocy przy opłacaniu wydatków za diagnostykę, leczenie, rehabilitację czy poprawę warunków społeczno-bytowych to warto byś założył subkonto w fundacji. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się m.in. dlaczego warto zostać podopiecznym naszej fundacji, co to jest subkonto w fundacji i jak je założyć, jak płacić za leczenie i rehabilitację osoby chorej lub niepełnosprawnej darowiznami i odpisami 1,5% podatku oraz na czym polega refundacja wydatków.

1. Dlaczego warto zostać podopiecznym fundacji?

 Choroba lub niepełnosprawność to ogromne wyzwanie, zarówno fizyczne, jak i finansowe. Diagnostyka, leczenie, rehabilitacja, różne terapie, sprzęt ortopedyczny, opieka medyczna czy poprawa warunków społeczno-bytowych osoby chorej lub niepełnosprawnej często wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi. Będąc podopiecznym fundacji otrzymujesz zwroty za wydatki poniesione na konkretne cele wynikające z Twojej sytuacji zdrowotnej.

Współpraca z fundacją pomoże zmniejszyć Twoje obciążenie finansowe związane z chorobą lub niepełnosprawnością i pozwoli skupić się na leczeniu i polepszeniu jakości życia w chorobie.

2. Co to jest i do czego służy subkonto w fundacji?

 Pozwól sobie pomóc i otwórz subkonto w naszej fundacji. Dzięki temu będziesz mógł gromadzić darowizny i odpisy 1,5% podatku, którymi zapłacisz za leczenie, rehabilitację, diagnostykę, czy pokryjesz wydatki związane z zakupem sprzętu ortopedycznego czy poprawą warunków społeczno-bytowych Podopiecznego.

 Subkonto jest niczym innym jak księgowym wyodrębnieniem środków pieniężnych przeznaczonych dla konkretnego Podopiecznego. Każdy Podopieczny ma swoje odrębne subkonto, a jego otwarcie następuje z chwilą dołączenia do grona Podopiecznych fundacji, czyli po podpisaniu porozumienia.

 Odkryj, dlaczego dołączenie do grona Podopiecznych Fundacji Po Prostu Pomagam, która od 2015 roku wspiera potrzebujących i ich rodziny, może zmienić Twoje życie i życie Twoich bliskich. Kliknij w poniższy przycisk i poznaj 12 dodatkowych powodów dlaczego warto założyć subkonto w naszej Fundacji:

Poznaj 12 powodów dlaczego warto założyć subkonto w Fundacji Po Prostu Pomagam:


 1. 1. szybki zwrot

  Kładziemy duży nacisk na szybki zwrot pieniędzy. Mamy 10 dni na refundację wydatków ale na wniosek Podopiecznego zwrot wydatków następuje już maksymalnie do 3 dni!
   
  1. 2. szeroki zakres refundacji
   Z nami zapłacisz nie tylko za diagnostykę, leczenie, rehabilitację czy inne wydatki medyczne ale także za wydatki związane z poprawą bytu materialnego, zdrowia i higieny Podopiecznego.
    
  1. 3. środki ważne bezterminowo
   Nie masz określonego czasu na wykorzystanie środków zgromadzonych na subkoncie. Wykorzystaj je w odpowiednim dla Ciebie momencie!
    
  1. 4. nie tylko 1,5% podatku
   Gromadź środki na subkoncie nie tylko z odpisów 1,5% podatku, czy darowizn ale także ze zbiórek publicznych, zbiórek na Facebooku czy zbiórek internetowych, w tym na PoProstuPomagam.pl
    
  1. 5. przejrzysty
   Tylko 6% z darowizn przekazywanych na subkonto (+2,5% dla operatora płatności internetowych przy szybkich przelewach on-line np. BLIK) oraz 10% przy odpisach 1,5% podatku przekazywana jest na działalność Fundacji.
    
  1. 6. minimum formalności
   Zestawienie kosztów do refundacji wydatków to tylko kilka pól i niezbędnych informacji. Jego wypełnienie nie zajmuje więcej, niż kilka minut!
    
  1. 7. nowoczesne metody wsparcia Gromadź darowizny dzięki szybkim płatnościom on-line, przelewom BLIK czy dzięki zbiórkom publicznym lub internetowym na PoProstuPomagam.pl czy Facebooku. Prosto, szybko i bezpiecznie.
  1. 8. strona Podopiecznego Każdy nasz Podopieczny otrzymuje swoją własną stronę internetową, na której może zamieścić coś od siebie. Pozwól naszym Darczyńcom dowiedzieć się o Twojej historii. 
  1. 9. materiały promocyjne Nie musisz się martwić o przygotowanie materiałów promocyjnych dla subkonta. Zrobimy to za Ciebie, zajmiemy się banerami czy ulotkami zachęcającymi do wsparcia.
  1. 10. uniwersalni Pomagamy osobom w każdym wieku, osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym oraz osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej lub materialnej.
  1. 11. pomocni Na każdym etapie możesz liczyć na naszą pomoc. Niezależnie od tego czego dotyczy Twój problem podpowiemy Ci jak go rozwiązać.
  1. 12. subkonto rodzinne Jeżeli Twoje dzieci bądź Ty i Twoje dziecko jesteście przewlekle chorzy lub niepełnosprawni to masz możliwość utworzenia subkonta rodzinnego. Nie zastanawiaj się tylko ułatw sobie życie.

3. Jak otworzyć subkonto i zostać podopiecznym fundacji?

Przygotowanie wniosku o utworzenie subkonta, czyli przyjęcie do grona Podopiecznych Fundacji Po Prostu Pomagam jest dziecinnie proste i nie zajmie Ci więcej niż 5 minut. 

Wystarczą trzy kroki by to zrobić, kliknij i postępuj zgodnie z poniższymi punktami:

1. Wydrukuj porozumienie

Aby otworzyć subkonto w fundacji kliknij w poniższy przycisk „Wydrukuj porozumienie”, a następnie wydrukuj i wypełnij dwie kopie porozumienia.

2. Dołącz dokumentacje medyczną

Dołącz do wydrukowanego porozumienia dokumentacje medyczną Podopiecznego tj.:


• aktualne zaświadczenie lekarskie zawierające rozpoznanie choroby albo

• kopię epikryzy lekarskiej/historii choroby zawierający diagnozę lekarską albo
• kopię orzeczenia o niepełnosprawności – jeżeli chory je posiada,

 

3. Wyślij porozumienie

Wydrukowane i wypełnione dwie kopie porozumienia wraz z dokumentacją medyczną wyślij na adres: Fundacja Po Prostu Pomagam, ul. Jaśminowa 10, Świdnik 21-040

Gdy przesłane dokumenty trafią do nas po ich pomyślnej weryfikacji odeślemy z powrotem do Ciebie jedną podpisaną przez nas kopię porozumienia, a drugą kopię pozostawimy w Fundacji.

 O otwarciu subkonta i przyjęciu do grona Podopiecznych Fundacji zostaniesz poinformowany drogą mailową po pomyślnej weryfikacji otrzymanych dokumentów. Od tego momentu będziesz mógł gromadzić darowizny i odpisy 1,5% podatku na swoje leczenie czy rehabilitację.

4. Czym jest refundacja i jaki jest jej zakres?

 Refundacja to proces, w którym fundacja zwraca środki pieniężne lub pokrywa konkretne koszty związane z diagnostyką, leczeniem, rehabilitacją lub innymi potrzebami osób będących jej podopiecznymi. Po weryfikacji dokumentów księgowych tj. prawidłowo wystawionych faktur, fundacja zwróci na Twój rachunek bankowy udokumentowaną kwotę wydatków. 

 Zakres refundacji wydatków w naszej fundacji jest bardzo szeroki, a środki zgromadzone na subkoncie Podopiecznego mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie:

1. kosztów diagnostyki, leczenia i rehabilitacji podopiecznego:

• turnusów rehabilitacyjnych, wyjazdów sanatoryjnych (także pobytu rodzica lub opiekuna prawnego);
• rehabilitacji ruchowej, zajęć usprawniających, zabiegów leczniczych, terapii psychologicznych,
psychoterapii, terapii logopedycznych, neurologopedycznych, innych terapii stymulujących rozwój;
• lekarstw przyjmowanych na stałe lub doraźnie, szczepionek, suplementów diety;
• protez, ortez;
• operacji, wizyt u specjalistów, pobytów w szpitalach (także pobyt rodzica lub opiekuna prawnego);
• sprzętu rehabilitacyjnego, medycznego, ortopedycznego, wózków spacerowych;
• środków higienicznych, pielęgnacyjnych;
• transportu Podopiecznego w celach diagnostycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych (wg zasad
obowiązujących w Fundacji związanych z potwierdzaniem zasadności wydatku),
• obuwia ortopedycznego i profilaktycznego;
• zakupu sprzętu komputerowego, akcesoriów komputerowych i oprogramowania;
• sprzętu sportowego typu: rower, bieżnia, trampolina;
• specjalistycznej diety (np. bezglutenowa, bezmleczna) – niezbędne zaświadczenie od lekarza;
• pomocy dydaktycznych i edukacji Podopiecznego (w tym opłat za przedszkole, szkołę, studia, kursy
podnoszące kwalifikacje Podopiecznego);
• usług opiekuńczych (niezbędna kopia decyzji MOPS);
• związanych z usprawnieniem funkcjonowania Podopiecznego w jego otoczeniu (np. koszty likwidacji
barier w poruszaniu się w mieszkaniu itp.);
• inne koszty uzasadnione sytuacja materialną lub bytową Podopiecznego;

2. kosztów związanych z poprawą bytu materialnego, zdrowia i higieny podopiecznego znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej,

o ile wiążą się z zaspokajaniem indywidualnych potrzeb podopiecznego, o których mowa w Ustawie o pomocy społecznej.

5. Masz pytania?

Masz jeszcze jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a chętnie na nie odpowiemy. Kliknij >>tutaj<< aby przejść do formularza kontaktowego.

6. Podsumowanie

 Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Dołącz do grona naszych Podopiecznych i daj sobie szansę na najlepszą opiekę medyczną i lepszą jakość życia w chorobie. Aby otworzyć subkonto kliknij >>tutaj<< lub w poniższy przycisk.

 Nie zwlekaj- otwórz subkonto i zacznij płacić za leczenie czy rehabilitację razem z Fundacją Po Prostu Pomagam, która od 2015 roku wspiera potrzebujących i ich rodziny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *