Każdy dzień zachęca do czynienia dobra!

O nas

organizacja pożytku publicznego

Fundacja Po Prostu Pomagam to ogólnopolska organizacja pozarządowa, która powstała w 2015 roku by zarazić ludzi jednym pomysłem: każdy dzień zachęca do czynienia dobra. Każdy z nas ma coś do zaoferowania niezależnie od tego, czy chodzi o wywołanie uśmiechu, pomoc sąsiadowi lub nieznajomemu, poświęcenie swojego czasu czy też przekazanie czegoś co mamy tym, którzy potrzebują naszej pomocy. Po prostu liczy się każdy gest. Wierzymy, że szczodrość jest sercem każdego społeczeństwa. To ona przywraca godność, równość, daje szansę oraz tworzy nowe możliwości. Dlatego też inspirujemy ludzi do aktywności społecznej, dzielenia się, i współpracy oraz dążymy do stworzenia bardziej sprawiedliwego i szczodrego świata.

razem czynimy świat lepszym miejscem

Naszą misją jest popularyzacja idei dobroczynności i działalności charytatywnej oraz niesienie pomocy Potrzebującym, zwłaszcza osobom chorym, ubogim, dzieciom, starszym, a także ofiarom wypadków, przemocy, konfliktów zbrojnych, nieszczęść naturalnych i kataklizmów, również poza granicami Polski.

Lubisz pomagać? Polub nas!

Zostań częścią dobroCZYNNEJ społeczności i po prostu czyń dobro!

Komu pomagamy?

  • osobom w każdym wieku,
  • osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym,
  • osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej lub materialnej spowodowanej tragedią osobistą czy wydarzeniami losowymi np. pożarem, powodzią, wypadkiem samochodowym, przemocą;
  • innym organizacjom pozarządowym pozyskiwać środki na realizację ich celów statutowych, pozyskiwać środki potrzebne m.in. na leczenie, operacje, zabiegi, rehabilitację oraz sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny.

Dołącz do grona Podopiecznych Fundacji

Często zadawane pytania.

Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego FAQ

Jak dołączyć do grona Podopiecznych Fundacji?

To bardzo proste.

Kliknij w link i wydrukuj dokument w dwóch kopiach. >> Kliknij by pobrać dokument<< Następnie wypełnij i podpisz dwa egzemplarze dokumentów. Do egzemplarzy dołącz aktualną dokumentację medyczną. Na koniec podpisane dwa egzemplarze wraz z aktualną dokumentacją medyczną wyślij na adres: Fundacja Po Prostu Pomagam Świdnik 21-040 ul. Jaśminowa 10.

Czy można dołączyć do grona Podopiecznych Fundacji jeżeli jest się Podopiecznym innej organizacji?

Tak. Niezależnie od tego czy jesteś Podopiecznym innej organizacji w każdej chwili możesz dołączyć do grona Podopiecznych naszej Fundacji.

Czy środki na subkoncie mają ważność?

Środki na subkoncie nie mają terminu ważności, co oznacza, że przez kilka lat można je gromadzić na subkoncie.

Ile trwa refundacja wydatków poniesionych przez Podopiecznego?

Refundacja wydatków następuje najpóźniej w terminie 10 dni roboczych od dnia zarejestrowania wpływu dokumentów do Fundacji, przy czym na wniosek Podopiecznego refundacja może nastąpić maksymalnie w ciągu 3 dni.

Jak przekazać 1% podatku na działalność Fundacji?

Aby przekazać 1% podatku na rozwój i działalność Fundacji Po Prostu Pomagam wystarczy w zeznaniu rocznym PIT w rubryce:
„Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz OPP” wpisać numer: KRS 0000559099

Czy Podopieczny Fundacji może organizować zbiórki internetowe?

Tak. Jeżeli zbiórka internetowa organizowana jest na PoProstuPomagam.pl wówczas Podopieczny traktowany jest zwykły organizator zbiórki.

Czy Podopieczny Fundacji może organizować zbiórki internetowe na PoProstuPomagam.pl?

Tak. Jeżeli zbiórka internetowa organizowana jest na PoProstuPomagam.pl wówczas Podopieczny traktowany jest zwykły organizator zbiórki.

Czy utworzenie zbiórki jest równoznaczne z przyjęciem Potrzebującego do grona Podopiecznych Fundacji?

Nie. Organizacja zbiórki na PoProstuPomagam.pl nie ma nic wspólnego z przyjęciem do grona Podopiecznych Fundacji.

Przyjęcie do grona Podopiecznych Fundacji następuje wyłącznie na skutek zawarcia pisemnego porozumienia w zakresie objęcia Podopiecznego działalnością statutową Fundacji między Fundacją a Podopiecznym.