Skip to main content

Pozwól sobie pomóc

Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba jest chora lub niepełnosprawna i potrzebujesz wsparcia – nie zwlekaj – załóż subkonto i płać za  leczenie, rehabilitację, czy inne wydatki razem z Fundacją PoProstuPomagam, która od 2015 roku wspiera potrzebujących i ich rodziny.

Jak założyć subkonto w fundacji?

Założenie subkonta jest dziecinnie proste i nie zajmie Ci więcej niż 5 minut. Wystarczą trzy kroki by to zrobić:

1. WYDRUKUJ

Pierwszym krokiem jest wydrukowanie porozumienia o założenie subkonta. Kliknij w poniższy przycisk, a następnie wydrukuj dwie kopie porozumienia i uzupełnij je.

2. DOŁĄCZ DOKUMENTACJE

Następnie dołącz do porozumienia kopie dokumentacji medycznej tj.:

  • aktualne zaświadczenie lekarskie zawierające rozpoznanie choroby lub kartotekę medyczną zawierającą diagnozę (np. wypis ze szpitala),
  • orzeczenie o niepełnosprawności – jeżeli chory taką posiada.

3. WYŚLIJ DOKUMENTY

Na koniec wyślij wypełnione porozumienia z dokumentacją medyczną na adres : Fundacja PoProstuPomagam ul. Jaśminowa 10 Świdnik 21-040.

O otwarciu subkonta w Fundacji zostaniesz poinformowany drogą mailową po pomyślnej weryfikacji przesłanych dokumentów. 

często zadawane pytania

Jak założyć subkonto w fundacji?

Założenie subkonta w Fundacji jest proste! Wystarczą trzy kroki by to zrobić: wydrukuj porozumienie, dołącz dokumentację medyczną chorego i wyślij na adres Fundacji. Kliknij w poniższy przycisk, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Czy złożenie subkonta w fundacji jest bezpłatne?

Tak, założenie i prowadzenie subkonta w Fundacji jest całkowicie bezpłatne. Nie ma żadnych ukrytych kosztów czy opłat związanych z tym procesem. Z chwilą założenia subkonta możesz zbierać darowizny i 1,5% podatku.

Czy Fundacja pobiera opłatę?

Fundacja nie pobiera opłat za założenie i prowadzenie subkonta. Jedyna opłata jaka jest pobierana to 6% w przypadku darowizn i 10% w przypadku odpisów 1,5% podatku, które przekazywane jest na działalność statutową Fundacji i rozwój portalu PoProstuPomagam.pl. To znaczy, że 94% w przypadku darowizn i 90% w przypadku odpisów 1,5% podatku pozostaje do Twojej wyłącznej dyspozycji!

Na co można wydać środki z subkonta w fundacji?

Fundacja PoProstuPomagam umożliwia elastyczne wykorzystanie środków zgromadzonych na subkoncie Podopiecznego. Z nami zapłacisz nie tylko za diagnostykę, leczenie, rehabilitację czy inne wydatki medyczne ale także za wydatki związane z edukacją, czy poprawą bytu materialnego, zdrowia i higieny Podopiecznego.

Czy muszę wydać środki z subkonta w określonym czasie?

Nie, środki zgromadzone na subkoncie w Fundacji PoProstuPomagam są ważne bezterminowo. Co oznacza, że nie masz określonego czasu na ich wydanie. Środki niewykorzystane w danym roku kalendarzowym przechodzą na kolejny rok. Wykorzystujesz je w odpowiednim dla Ciebie momencie!

Ile trwa refundacja wydatków?

Na wniosek Podopiecznego refundacja następuje maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych od dnia zarejestrowania wpływu dokumentów księgowych do Fundacji.

Masz więcej pytań?

Masz więcej pytań lub nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami przez nasz formularz kontaktowy klikając w poniższy przycisk.