Skip to main content

Razem czynimy świat lepszym miejscem!

CZYM JEST POPROSTUPOMAGAM.PL?

To proste narzędzie dzięki, któremu w kilka chwil zorganizujesz zbiórkę internetową na dowolny cel lub wesprzesz cel bliski Twojemu sercu. Łączymy potrzebujących pomocy z tymi, którzy chcą jej udzielić – bezpośrednio, przejrzyście i w nieskomplikowany sposób.

Jak działa PoProstuPomagam.pl?

 Zorganizuj internetową zbiórkę pieniędzy na dowolny cel

tworzę zbiórkę

Po rejestracji w serwisie za pomocą kilku kliknięć tworzę moją zbiórkę internetową na dowolny cel.

udostępniam apel

Zapraszam moich bliskich do udziału w zbiórce i udostępniam apel o wsparcie we wszystkich social mediach.

zbieram darowizny

Na bieżąco obserwuję jak rośnie liczba Darczyńców wspierających mój cel.

realizuję cel

Wypłacam zebrane środki i rozpoczynam realizację celu.

Lubisz pomagać? Zaobserwuj nas!

Zostań częścią dobroCZYNNEJ społeczności i po prostu pomagaj!

Dlaczego wybrać PoProstuPomagam.pl?

Dziecinnie prosty, bezpieczni i przejrzyście

 • dziecinnie prosty

  Za pomocą kilku kliknięć załóż swoją zbiórkę internetową. Opisz cel, załaduj zdjęcia i po prostu zaproś Darczyńców do jej wsparcia.

 • przejrzysty

  Działalność portalu oraz naszej Fundacji finansowana jest z niewielkiej prowizji w wysokości 6% pobieranej od każdej darowizny (+2,5% dostawcy płatności on-line).

 • dobroCZYNNI

  Nasza fundacja finansuje leczenie i rehabilitację osób niepełnosprawnych i ciężko chorych w całej Polsce. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne – wspomóż nas datkiem. Dziękujemy!

  Wesprzyj fundację
 • bezpieczny

  Bezpieczne i szybkie płatności przelewy online, BLIK, karty płatnicze, Apple Pay, Google Pay, Visa mobile zapewniają Przelewy24.

 • uniwersalny

  Zorganizuj zbiórkę internetową na dowolny cel. Nie oceniamy ani celu ani istoty zbiórki, o ile jest to dla Ciebie ważne i nie narusza naszego regulaminu.

  często zadawane pytania

  Masz więcej pytań? Zajrzyj do FAQ – zbiórki

  Kto może zorganizować zbiórkę internetową?

  Każda pełnoletnia osoba. Niezależnie od tego czy jesteś osobą prywatną, organizacją pozarządową czy firmą w każdej chwili możesz zorganizować zbiórkę internetową na PoProstuPomagam. 

  Na jaki cel mogę zorganizować zbiórkę?

  Powodów aby zorganizować zbiórkę internetową może być wiele – szczytny cel, leczenie, rehabilitacja, pomoc pogorzelcom, remont, wzajemna pomoc, darowizny zamiast prezentów urodzinowych, organizacja wydarzenia lokalnego, sportowego czy po prostu podróż życia.

  Zbiórkę internetową można zorganizować na dowolny cel. Nie oceniamy ani celu ani istoty zbiórki, o ile jest on dla Ciebie ważny i nie narusza naszego regulaminu. Niezależnie od okazji: zbieraj darowizny na projekt bliski Twojemu sercu!

  Czy założenie zbiórki jest bezpłatne?

  Tak, stworzenie i prowadzenie zbiórki jest bezpłatne. Co więcej na PoProstuPomagam nie ma ani startowych, ani cyklicznych opłat – ponieważ zależy nam na tym, aby bezwzględna większość darowizny trafiała na realizację celu zbiórki.

  Jedynie 6% z każdej przekazanej darowizny pozostaje w witrynie PoProstuPomagam (+2,5% to opłata stała pobierana przez operatorów usług płatniczych). Dzięki 6% możemy nie tylko pokryć koszty związane z funkcjonowaniem i dalszym rozwojem naszego portalu ale jako organizacja non-profit możemy zapewnić pomoc coraz to większej liczbie Podopiecznych naszej Fundacji.

  Na jakie konto mogę wypłacić zebrane środki?

  Wypłata zgromadzonych środków może nastąpić na dowolne konto w banku polskim.

  Ważne! Jeżeli wypłata ma nastąpić na rachunek bankowy innej organizacji pozarządowej, w której organizator jest Podopiecznym pamiętaj o wskazaniu numeru i nazwy subkonta Podopiecznego w wniosku o wypłatę.

  Kiedy moja darowizna pojawi się na stronie zbiórki?

  W zależności od upodobań możesz przekazać darowiznę: przelewem tradycyjnym na rachunek bankowy ze wskazaniem tytułu podanego na stronie zbiórki lub szybkim przelewem internetowym – Przelewy24.

  Darowizna przekazana przy użyciu Przelewy24 księgowana jest co do zasady bezpośrednio po jej przekazaniu. Natomiast księgowanie darowizny przekazanej przelewem tradycyjnym następuje najpóźniej w ciągu 4 dni roboczych od dnia zaksięgowania środków na rachunku bankowym.

  Czy można odwołać darowiznę?

  Po przekazaniu darowizny nie ma możliwości jej odwołania dlatego zanim zdecydujesz się wesprzeć konkretny cel dokładnie zapoznaj się z opisem zbiórki i udostępnionymi przez jej organizatora dokumentami, linkami do stron internetowych czy profili społecznościowych.

  Pamiętaj również o sprawdzeniu czy wprowadzona przez Ciebie kwota odpowiada kwocie, którą planujesz przekazać.

  Kiedy mogę wypłacić środki ze zbiórki?

  Zgromadzone środki możesz wypłacić w każdym momencie. Wystarczy, że po zalogowaniu się na swoje konto przejdziesz do sekcji zbiórki>>płatności i złożysz wniosek o wypłatę.

  Czy muszę być Podopiecznym Fundacji by założyć zbiórkę?

  Nie nie musisz być Podopiecznym naszej fundacji ani żadnej innej jeżeli chcesz założyć zbiórkę. Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszym serwisie, a następnie przejdziesz do zakładki „załóż zbiórkę”.