Zbieraj pieniądze przez Internet i zmieniaj świat!

Jak działa PoProstuPomagam.pl?

Proste zbieranie pieniędzy w Internecie w 4 krokach

tworzę zbiórkę

Po rejestracji w serwisie za pomocą kilku kliknięć tworzę moją zbiórkę internetową na dowolny cel.

udostępniam apel

Zapraszam moich bliskich do udziału w zbiórce i udostępniam apel o wsparcie we wszystkich social mediach.

zbieram darowizny

Na bieżąco obserwuję jak rośnie liczba Darczyńców wspierających mój cel.

realizuję cel

Wypłacam zgromadzone środki i rozpoczynam realizację celu.

Czym jest POPROSTUPOMAGAM ?

To proste narzędzie dzięki, któremu w kilka chwil zorganizujesz zbiórkę internetową na dowolny cel lub wesprzesz projekt bliski Twojemu sercu. Łączymy potrzebujących pomocy z tymi, którzy chcą jej udzielić – bezpośrednio, przejrzyście i w nieskomplikowany sposób.

By stworzyć zbiórkę internetową kliknij >>tutaj<<.

Dlaczego PoProstuPomagam?

Prosto, bezpiecznie i przejrzyście.

dziecinnie prosty

Stwórz zbiórkę internetową za pomocą kilku kliknięć. Opisz cel, załaduj zdjęcia i po prostu zaproś Darczyńców do jej wsparcia.

uniwersalny

Zorganizuj zbiórkę internetową na dowolny cel. Nie oceniamy ani celu ani istoty zbiórki, o ile jest to dla Ciebie ważne i nie narusza naszego regulaminu.

przejrzysty

Działalność portalu oraz naszej Fundacji finansowana jest z niewielkiej prowizji w wysokości 6% pobieranej od każdej darowizny (+2,5% dostawcy płatności on-line).

dobroczynność x2

Nasza Fundacja finansuje leczenie, rehabilitację oraz edukację osób ciężko chorych i niepełnosprawnych w całej Polsce. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne - wspomóż nas symbolicznym datkiem. Dziękujemy!

bezpieczny

Bezpieczeństwo płatności on-line zapewniają: Przelewy24 i PayPal.

Lubisz pomagać? Polub nas!

Zostań częścią dobroCZYNNEJ społeczności i po prostu czyń dobro!

Często zadawane pytania.

Masz więcej pytań? Zajrzyj do naszego FAQ

Kto może zorganizować zbiórkę internetową?

Każda pełnoletnia osoba. Niezależnie od tego czy jesteś osobą prywatną, organizacją pozarządową czy firmą w każdej chwili możesz zorganizować zbiórkę internetową na PoProstuPomagam. Dzięki zbiórce internetowej możesz zbierać darowizny na wybrany przez siebie cel.

By stworzyć zbiórkę internetową kliknij >>tutaj<<.

Na jaki cel mogę zorganizować zbiórkę internetową?

Powodów aby zorganizować zbiórkę internetową może być wiele – szczytny cel, leczenie, rehabilitacja, pomoc pogorzelcom, remont, wzajemna pomoc, darowizny zamiast prezentów urodzinowych, organizacja wydarzenia lokalnego, sportowego czy po prostu podróż życia.

Zbiórkę internetową można zorganizować na dowolny cel. Nie oceniamy ani celu ani istoty zbiórki, o ile jest on dla Ciebie ważny i nie narusza naszego regulaminu. Niezależnie od okazji: zbieraj darowizny na projekt bliski Twojemu sercu!

By stworzyć zbiórkę internetową kliknij >>tutaj<<.

Jak uruchomić swoją zbiórkę internetową?

Przede wszystkim aby utworzyć zbiórkę musisz zarejestrować się na PoProstuPomagam. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna. Następnie po zalogowaniu na swoje konto kliknij w zakładkę „Stwórz zbiórkę”, a po wypełnieniu krótkiego formularza kliknij w przycisk prześlij zbiórkę.

Gotowe, Twoja zbiórka jest już aktywna i możesz zbierać darowizny online!

By stworzyć zbiórkę internetową kliknij >>tutaj<<.

Czy utworzenie zbiórki jest bezpłatne?

Tak, stworzenie i prowadzenie zbiórki jest bezpłatne. Co więcej na PoProstuPomagam nie ma ani startowych, ani cyklicznych opłat – ponieważ zależy nam na tym, aby bezwzględna większość darowizny trafiała na realizację celu zbiórki.

Jedynie 6% z każdej przekazanej darowizny pozostaje w witrynie PoProstuPomagam (+2,5% to opłata stała pobierana przez operatorów usług płatniczych). Dzięki 6% możemy nie tylko pokryć koszty związane z funkcjonowaniem i dalszym rozwojem naszego portalu ale jako organizacja non-profit nie stoimy w miejscu i możemy zapewnić pomoc coraz to większej liczbie Podopiecznych naszej Fundacji.

Nie zwlekaj i już teraz stwórz swoja zbiórkę internetową klikając >>tutaj<<.

Na jakie konto można wypłacić zebrane środki?

Wypłata zgromadzonych środków może nastąpić na dowolne konto w banku polskim. Ważne! Jeżeli wypłata ma nastąpić na rachunek bankowy innej organizacji pozarządowej, w której organizator jest Podopiecznym pamiętaj o wskazaniu numeru i nazwy subkonta Podopiecznego w wniosku o wypłatę.

Wypłata zgromadzonych środków następuje na koniec zbiórki, jednakże w wyjątkowych sytuacjach na wniosek organizatora dopuszczalna jest wcześniejsza częściowa wypłata.

Co oznacza różowy symbol widoczny obok nazwy Organizatora zbiórki i jak go zdobyć?

Symbol weryfikacji  jest wyświetlany przy nazwie organizatora i oznacza potwierdzenie przez PoProstuPomagam, że jest to autentyczny profil danej osoby, organizacji czy firmy, a tożsamość Organizatora zbiórki została zweryfikowana przelewem bankowym.

Jak przekazać darowiznę i kiedy pojawi się ona na stronie zbiórki?

PoProstuPomagam posiada aż trzy metody wsparcia zbiórki. W zależności od upodobań możesz przekazać darowiznę:

  • Przelewem tradycyjnym na rachunek bankowy ze wskazaniem tytułu podanego na stronie zbiórki
  • Szybkim przelewem internetowym – Przelewy24
  • Szybkim przelewem internetowym – Paypal.

Darowizna przekazana przy użyciu PayPal i Przelewy24 księgowana jest co do zasady bezpośrednio po jej przekazaniu. Jednakże niekiedy z przyczyn technicznych jej zaksięgowanie może nastąpić z pewnym opóźnieniem, nie dłuższym niż 4 dni od dnia jej przekazania. Natomiast księgowanie darowizny przekazanej przelewem tradycyjnym następuje najpóźniej w ciągu 4 dni roboczych od dnia zaksięgowania środków na rachunku bankowym.

Czy można odwołać przekazaną darowiznę?

Po przekazaniu darowizny nie ma możliwości jej odwołania dlatego zanim zdecydujesz się wesprzeć konkretny cel dokładnie zapoznaj się z opisem zbiórki i udostępnionymi przez jej organizatora dokumentami, linkami do stron internetowych czy profili społecznościowych.

Pamiętaj również o sprawdzeniu czy wprowadzona przez Ciebie kwota odpowiada kwocie, którą planujesz przekazać.