Zastrzyk zdrowia

Zastrzyk zdrowia

przez anonim anonim

 • 6 785

  Zebrano
 • 5 000

  Potrzeba
 • Sfinansowano :
  136%
 • 1

  Darczyńców
 • Data docelowa

  Metoda zakończenia kampanii
Zbiórka zakończona.

Kubunio urodził się z wadą serca, jest po dwóch skomplikowanych zabiegach operacyjnych walczących o jego życie, dodatkowo ma wiotkość mięśni i zespół Downa. Kubuś mimo, iż ma dwa latka nie chodzi, nie mówi, nie je sam.
Miesięczne wydatki związane z jego leczeniem są tak wysokie, że nie jesteśmy w stanie uzupełnić domowej rehabilitacji o udział w turnusach rehabilitacyjnych, które są mu tak bardzo potrzebne. Dodatkowo przez naglący czas często musimy korzystać z odpłatnych wizyt, czy zabiegów w szpitalach i przychodniach. Z całych sił walczymy o to, by Kubuś był jak najbardziej samodzielny…
Prosimy o pomoc o sfinansowaniu udziału Kubusia w dwóch turnusach rehabilitacyjnych… Jesteśmy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą darowiznę..Nasz synek przyszedł na świat w 36 tygodniu ciąży, 18 lipca 2014 r. W ciąży nic nie wskazywało na to, że będzie coś nie tak choć były tylko podejrzenia ze względu na podwyższone NT. Byłam kierowana na badania prenatalne i genetczne, na które się nie zgodziłam, bo nie chciałam nic wcześniej wiedzieć, nie dopuszczałam myśli że moje dziecko urodzi się chore. Lekarz genetyk powiedział mi, że jak boje się odpowiedzialności to można osunąć. Informacja ta jeszcze bardziej mnie zniechęciła do robienia jakichkolwiek badań. Przecież to jest życie, które nas zaskakuje i stawia przed rożnymi wyzwaniami.
Po porodzie dowiedzieliśmy się, że Kubuś ma zespół Downa. Informacja ta była dla nas ogromnym szokiem, ale dopiero kolejna wiadomość wzbudziła w Nas przerażenie. Lekarze stwierdzili, iż Kubunio ma wrodzoną wadę serca pod postacią zespołu Fallota inaczej ubytek przegrody przedsionkowo – komorowej i międzyprzedsionkowej. Zamarliśmy.
Odrazu po urodzeniu Kubunio został podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Nie mogliśmy się z nim nawet przywitać czy go ucałować. Jego stan był bardzo ciężki. Musiał przejść skomplikowaną operację ratującą mu życie. Pierwszą operację miał w dziesiątej dobie po urodzeniu, druga kiedy miał niecały roczek. Przeszedł również cewnikowanie serca. Ból był przeogromny, strasznie cierpiał. Przez operację ma teraz zniekształconą klatkę piersiową.
Wcześniactwo Kubunia i wada jego serduszka spowodowała opóźnienie rozwoju. Mimo, iż ma dwa latka to nie chodzi, nie mówi, ani nie je samodzielnie. Kubunio ma również obniżoną odporność. Bardzo często łapie infekcje. Ostatnio nie mogliśmy poradzić sobie z pojawiającą się dość często biegunką. Teraz Kubunio cierpi z powodu zapalenia ucha, które pojawia mu się niemal przy każdym osłabieniu.
Za nami trudny okres walki o przetrwanie naszego synka. Pragniemy dać mu co najlepsze. Pragniemy by mógł być bardziej samodzielny. Aby było to możliwe konieczna jest kosztowna rehabilitacja. Obecnie Kubunio jest pod stałą opieką wielu specjalistów np kardiolga, neurologa, endokrynologa, logopedy. Konsultacje, wizyty w szpitalu, rehabilitacja to wszystko kosztuje. Koszt dwutygodniowego turnusu to kwota 5 000 zł. Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!


kategoria: zdrowie
województwo: lubelskie
cel: turnusy rehabilitacyjne


Diagnoza zweryfikowana przez PoProstuPomagam na podstawie dokumentacji medycznej.

Opinie

Brak komentarzy.

Napisz pierwszą opinię o „Zastrzyk zdrowia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *