Podwójny ból – kociaki potrzebują pomocy

Podwójny ból – kociaki potrzebują pomocy

przez anonim anonim

 • 3 000

  Zebrano
 • 3 000

  Potrzeba
 • Sfinansowano :
  100%
 • 1

  Darczyńców
 • Data docelowa

  Metoda zakończenia kampanii
Zbiórka zakończona.

O pomoc w ratowaniu życia proszą 2 wspaniałe kocurki – Maciuś i Oczko.

Maciuś to ofiara wypadku, którego sprawca po prostu zostawił ranne zwierzę na pewna śmierć w męczarniach i odjechał. Kot leżał bez ruchu. Oczy , nos i pysk cały zaropiały. Wszystko spuchnięte. Złamana i przestawiona szczęka. Stan bardzo ciężki, w zasadzie kocur do uśpienia. Dodatkowo cały w pchłach i wszołach, z okropnym świerzbem w uszach, strasznie brudny i obolały. Ale Maciuś dostał szansę bo bardzo chciał żyć. Po podaniu antybiotyku i leków przeciwbólowych pomimo przestawionej szczęki rzucił się na karmę typu zupka bez opamiętania.
Po wykonaniu rtg okazało się, że ma złamaną przegrodę nosową, pęknięcie spojenia żuchwy z przemieszczeniem. Jest już po operacji , wykonano pętlę z drutu. Teraz musi minąć minimum cztery tygodnie żeby wszystko ładnie się zrosło. Jest bardzo cierpliwy , jakby wiedział, że pomagamy.

I kolejna bieda…i kolejna prośba o pomoc….
O pomoc w leczeniu kocurka zwróciła się do nas letnia Pani otaczająca swą opieką prawie 25 kotów! Gdy trafił do gabinetu weterynaryjnego, okazało się że jego lewe oko jest już nie do uratowania. Prawe oko – choć jeszcze sprawne – pokrywało duże bielmo.
Problemem były też dziwne zmiany w jego pyszczku w okolicach dolnych trzonowców. Szczęśliwie jego komfort życia poprawił się jeszcze w gabinecie weterynaryjnym, kiedy z jego futerka pozbyto się tony pcheł!! Pierwszy antybiotyk podawany 5 x dziennie do obu gałek ocznych, niestety nie przyniósł spodziewanego rezultatu, dlatego trzeba było zmienić go na mocniejszy lek. Prawie niewidomy, ale żywy – Oczko powoli wraca do sił.

Przed Kocurkami i przed nami jeszcze daleka droga i spore wydatki. Ale patrząc w kocie pyszczki nie mamy wątpliwości, że warto walczyć dalej.

Fundacja Animalia

Opinie

Brak komentarzy.

Napisz pierwszą opinię o „Podwójny ból – kociaki potrzebują pomocy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *