Skip to main content
Podopieczny:

Wojtuś Kiełbasa

Schorzenie:

autyzm dziecięcy, zespół Aspergera

Województwo:

Szczawin Kościelny, mazowieckie

Aktualanie

Rok 2024 będzie dla Wojtusia rokiem wielu zmian. Jako rodzic dziecka ze spektrum autyzmu jestem pełna obaw. Nie zawsze jest miło i kolorowo. Każdy dzień jest inny i przynosi różne stresujące sytuacje. Wsparcie psychologa, nauczyciela wspomagającego i wychowawcy jest bardzo istotne. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc Wojtusiowi. Zmagamy się z autoagresją, zaburzeniami Si i stwierdzonym ADHD. Terapia jest istotnym elementem naszego życia. Wojtuś po wakacjach pójdzie do pierwszej klasy. Nowe wyzwania dla mnie jako rodzica, i bardzo dużo zmian dla Wojtusia. 

Terapia jest kluczem do sukcesu, małymi kroczkami zmieniamy trudny do zrozumienia dla Nas dorosłych świat Wojtusia. Prosimy o wsparcie .

Czytaj więcej…

Nasza historia, a w zasadzie Wojtusia rozpoczęła się momencie uczęszczania do przedszkola. 


Wcześniej nie zwróciłam uwagi na zachowania Wojtka. Mimo, Iż jako malutkie dziecko był bardzo płaczliwy, krótko spał i był bardzo niespokojny. Ciągle chciał być blisko mnie. Jego mowa była opóźniona. Każdy tłumaczył, że to normalne. W pierwszym roku przedszkola komunikował się poprzez krzyki, był niespokojny. Ciągle biegał, skakał zabierał dzieciom zabawki, nie chętnie brał udział w zabawach. Pani wychowawczyni dzień w dzień skarżyła na Wojtusia. Było mi niezmiernie przykro. Zaczęłam się zastanawiać co jest nie tak z moi dzieckiem. Hałas, zbyt duża ilość zabawek powodował że był bardzo pobudzony. W domu natomiast wg mnie nie sprawiał kłopotów. Godzinami, rysował, kolorował, układał puzzle lub układanki. Układał zabawki w określony sposób. W wieku 3,5 roku jego mowa ruszyła do przodu. Byliśmy zachwyceni. Jednak ciągłe skargi z przedszkola spowodowały, że udaliśmy się do Poradni Psychologicznej i diagnozę zaburzeń sensorycznych. Zaczęłam uczęszczać z Wojtusiem na prywatne zajęcia sensoryczne. W drugim roku przedszkola za namową terapeuty SI wystąpiłam do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Od roku uczęszczamy na zajęcia WWR. Dzięki tym zajęciom i ciągłej pracy z cudownymi specjalistami Wojtek się zmienia . W 2021 roku wystąpiłam do Poradni Autyzmu w Płocku o diagnozę kliniczną, z podejrzeniem autyzmu. 

Wojtuś jest bardzo wesołym chłopcem o ciepłym usposobieniu, bardzo lubianym przez osoby dorosłe. Codziennie uczy się jednak pracy w grupie i relacji z dziećmi. Nie lubi ciągłego hałasu. Nie potrafi wyrażać co czuje on sam i co czują inne dzieci. Chciałby wszystko robić po swojemu i na swoich zasadach. Ciągle cos mówi, jednak bardzo często nie na temat lub wymyśla własne historie. Często ma napady złości i krzyku . Nie zawsze docierają słowa które kierowane są do niego, trzeba kilkakrotnie go wołać . Unika kontaktu wzrokowego. 

Ciągła nieprzerwana terapia pozwoli Wojtusiowi na normalność, i umiejętności komunikowania się z innymi. Co w dzisiejszym świecie jest bardzo ważne do nauki czy pracy i bycia w społeczeństwie. Dlatego prosimy o pomoc.

Wesprzyj leczenie i rehabilitację Podopiecznego

darowizna online
darowizna tradycyjna

Fundacja Po Prostu Pomagam

rachunek bankowy:

42 1750 0012 0000 0000 3696 9539

tytuł: darowizna Wojtuś Kiełbasa
Przekaż podatku

Rozlicz PIT online korzystając z bezpłatnego programu e-pity: