Podaruj 1.5% podatku

KRS 0000559099

Cel szczegółowy

Wojtuś Kiełbasa

Podopieczny:

Wojtuś Kiełbasa

Schorzenie:

autyzm dziecięcy, zespół Aspergera

Województwo:

Szczawin Kościelny, mazowieckie

Nasza historia, a w zasadzie Wojtusia rozpoczęła się  momencie uczęszczania do przedszkola.

Wcześniej nie zwróciłam uwagi na zachowania Wojtka. Mimo, Iż jako malutkie dziecko był bardzo płaczliwy, krótko spał i był bardzo niespokojny. Ciągle chciał być blisko mnie. Jego mowa była opóźniona. Każdy tłumaczył, że to normalne.  W pierwszym roku przedszkola komunikował się poprzez krzyki, był niespokojny. Ciągle biegał, skakał zabierał dzieciom zabawki, nie chętnie brał udział w zabawach. Pani wychowawczyni dzień w dzień skarżyła na Wojtusia. Było mi niezmiernie przykro. Zaczęłam się zastanawiać co jest nie tak z moi dzieckiem. Hałas, zbyt duża ilość zabawek powodował że był bardzo pobudzony. W domu natomiast wg mnie nie sprawiał kłopotów. Godzinami, rysował, kolorował, układał puzzle lub układanki. Układał zabawki w określony sposób. W wieku 3,5 roku jego mowa ruszyła do przodu. Byliśmy zachwyceni. Jednak ciągłe  skargi z przedszkola spowodowały, że udaliśmy się do Poradni Psychologicznej i diagnozę zaburzeń sensorycznych. Zaczęłam uczęszczać z Wojtusiem na prywatne zajęcia sensoryczne. W drugim roku przedszkola za namową terapeuty SI wystąpiłam do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Od roku uczęszczamy na zajęcia WWR. Dzięki tym zajęciom i ciągłej pracy z cudownymi specjalistami Wojtek się zmienia . W 2021 roku wystąpiłam do Poradni Autyzmu w Płocku o diagnozę kliniczną, z podejrzeniem autyzmu.

Wojtuś jest bardzo wesołym chłopcem o ciepłym usposobieniu, bardzo lubianym przez osoby dorosłe. Codziennie uczy się jednak pracy w grupie i relacji z dziećmi. Nie lubi ciągłego hałasu. Nie potrafi wyrażać co czuje on sam i co czują inne dzieci. Chciałby wszystko robić po swojemu i  na swoich zasadach. Ciągle cos mówi, jednak bardzo często nie na temat lub wymyśla własne historie. Często ma napady złości i krzyku . Nie zawsze docierają słowa które kierowane są do niego, trzeba kilkakrotnie go wołać . Unika kontaktu wzrokowego.

Ciągła nieprzerwana terapia pozwoli Wojtusiowi na normalność, i umiejętności komunikowania się z innymi. Co w dzisiejszym świecie jest bardzo ważne do nauki czy pracy i bycia w społeczeństwie. Dlatego prosimy o pomoc.

Wojciech Kiełbasa1Wojciech Kiełbasa2
Przekaż 1.5% Wojtuś Kiełbasa