Skip to main content
Podopieczny:

Wiktor Wróblewski

Schorzenie:

mutacja gen SPATA5, upośledzenie rozwoju psychoruchowego, wtórne małogłowie, niedowład czterokończynowy,

Województwo:

Pisz, Warmińsko-Mazurskie

Okrutna choroba każdego dnia zabiera nam naszego kochanego Wiktorka. Codziennie robimy co w naszej mocy aby go ratować! Choruje na padaczkowy zespół Westa, upośledzenia rozwoju psychoruchowego, wtórne małogłowie i niedowład czterokończynowy. Urodził się także z bardzo rzadką wadą mózgu Zespół Dandy Walkera, oprócz tego karmiony jest przez gastrostomię prosto do żołądka. Z powodu tych schorzeń Wiktorek ma bardzo opóźniony rozwój psychoruchowy, nie siedzi i słabo trzyma głowę.


 Wiktorek potrzebuje pomocy 24 godziny na dobę, jest dzieckiem leżącym, karmionym dodatkowo przez Peg-a, nie mówi. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji oraz leczenia w specjalistycznych poradniach. Jest również pod opieką wielu poradni specjalistycznych: rehabilitacyjnej, neurologicznej, gastrologicznej, audiologicznej (nosi aparaty słuchowe), ortopedycznej (ma ortezy na nóżki), okulistycznej.

 Jego siostra Oleńka 11.03.2023 roku powiększyła grono aniołków… Ola również zmagała się z padaczkowym zespołem Westa, upośledzeniem rozwoju psychoruchowego, wtórnym małogłowiem i niedowładem czterokończynowym.

 „Odeszła nasza Oleńka zostawiając po sobie ogromną pustkę. Jedyne, co Nas pociesza to to, że nie cierpi. Teraz skupimy się na Wiktorku, by choroba z jaką przyszło mu żyć, nie zabrała Go równie nagle jak naszą córeczkę. Kochamy Go i z całych sił będziemy walczyć o każdą wspólną chwilę”. 

 Dlatego też bardzo prosimy o pomoc w wsparciu leczenia i rehabilitacji Wiktorka.

Wesprzyj leczenie i rehabilitację Podopiecznego

darowizna online
darowizna tradycyjna

Fundacja Po Prostu Pomagam

rachunek bankowy:

42 1750 0012 0000 0000 3696 9539

tytuł: darowizna Wiktor Wróblewski
Przekaż podatku

Rozlicz PIT online korzystając z bezpłatnego programu e-pity: