Podaruj 1% podatku

0000559099

Cel szczegółowy

Natalia Bławat

Podopieczny:

Natalia Bławat

Schorzenie:

amputacja dolnej lewej kończyny

Województwo:

Puławy, lubelskie

W 2018 r. lekarze musieli amputować nóżkę wówczas 2 letniej Natalce po tym jak pijany kierowca z impetem wjechał w spacerującą po chodniku dziewczynkę, jej braciszka i mamę. Samochód pojawił się znikąd i bezpowrotnie zmienił życie całej rodziny. Niestety lekarze nie byli w stanie uratować nóżki, a sama Natalka bardzo często prosi mamę by zasłoniła nóżkę, której już nie ma…

Tego dnia Natalka z mamą odprowadzały jednego z bliźniaków do lokalnej świetlicy. Sam wypadek Pani Małgorzata, mama Natalki, pamięta jak przez mgłę. To były sekundy. Zgrzyt łamanej blachy i przeraźliwy huk… później już tylko pisk, płacz i bezradność… Po wypadku Natalka trafiła do Szpitala w Puławach. Lekarze zdiagnozowali u Natalki: urazowy obrzęk mózgu, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, uraz przedramienia, złamanie lewego uda, zmiażdżenie kolana, złamanie nasadu piszczeli, uraz śledziony, wątroby i prawej nerki, posocznica… Stan Natalki był na tyle ciężki, iż niemalże natychmiast podjęto decyzję o przetransportowaniu jej do DSK w Lublinie.

Natalka potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej by szybko wróciła do pełni sił… Rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny potrzebne są na teraz…Natalka potrzebuje rehabilitacji, sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Potrzeby są ogromne, tak samo jak koszty. Już przed samym wypadkiem rodzice z trudem wiązali koniec z końcem. Pięcioosobową rodzinę utrzymuje jedynie tata. Mama sprawuje opiekę jeszcze nad dwoma starszymi bliźniakami, z których jeden – Bartuś – jest niepełnosprawny, choruje na autyzm. Pomóżmy Natalce na nowo nauczyć się samodzielności. Pomóżmy jej ponownie cieszyć się dzieciństwem.. Natalkę czeka nauka poruszania się o kulach i na wózku inwalidzkim… później czeka ją nauka chodzenia w protezie… Dziękujemy za pomoc!

natalia1natalia2natalia3natalia4natalia5
Przekaż 1% Natalia Bławat