Podaruj 1.5% podatku

KRS 0000559099

Cel szczegółowy

Natalia Bławat

Podopieczny:

Natalia Bławat

Schorzenie:

amputacja dolnej lewej kończyny

Województwo:

Puławy, lubelskie

W 2017 r. lekarze musieli amputować nóżkę wówczas 2 letniej Natalce po tym jak pijany kierowca z impetem wjechał w spacerującą po chodniku Natalkę, jej braciszka i mamę. Samochód pojawił się znikąd i bezpowrotnie zmienił życie całej rodziny. To były sekundy. Zgrzyt łamanej blachy i przeraźliwy huk… później już tylko pisk, płacz i bezradność… 

 Po wypadku lekarze zdiagnozowali u Natalki: urazowy obrzęk mózgu, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, uraz przedramienia, złamanie lewego uda, zmiażdżenie kolana, złamanie nasadu piszczeli, uraz śledziony, wątroby i prawej nerki, posocznica… Niestety lekarze nie byli w stanie uratować nóżki, a sama Natalka bardzo często prosiła mamę by zasłoniła kocykiem nóżkę, której już nie miała… Od 2017 r. Natalka przeszła kilka operacji. Do dziś towarzyszą jej dolegliwości będące skutkiem wypadku, w tym problemy z trzustką. 

 Dopiero w 2021 r., cztery lata po wypadku, Natalka dostała swoją pierwszą protezę. Niestety protezę wraz z upływem czasu będzie trzeba wymieniać. 

 Natalka wymaga specjalistycznej opieki medycznej, rehabilitacji, sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Dlatego prosimy o pomoc. Pomóżmy Natalce ponownie cieszyć się dzieciństwem! 
 Dziękujemy za każde wsparcie!
natalia2nb214natalia3natalia4natalia1natalia5Natalka Bławat6
Przekaż 1.5% Natalia Bławat