Skip to main content
Podopieczny:

Martyna Wdowiak

Schorzenie:

śpiączka pourazowa, stan po ciężkim urazie czaszkowo mózgowym i po odbarczeniu kostno-oponowym i ewakuacji ostrego krwiaka podtwardówkowego po stronie prawej, rozlany uraz aksonalny

Województwo:

Pionki, mazowieckie

Życie Martyny było pełne wyzwań, które sprawiły, że musiała szybko dorosnąć. Pochodząc z rodziny dysfunkcyjnej, od najmłodszych lat borykała się z trudnościami w dostosowaniu się do środowiska.

Dorastając zmagała się z depresją, jednak mimo walki z chorobą w jej sercu zawsze było miejsce na miłość i współczucie, dlatego stała się opiekunem prawnym dla swojej 11-letniej siostry. Była gotowa zrobić wszystko, aby zapewnić jej godne życie, dlatego już w bardzo młodym wieku podjęła trudną walkę o zdobycie mieszkania, wykształcenia i pracy, by móc to spełnić.


Martynka wyraża swój wyjątkowy charakter w makijażu, tworząc kolorowe i wyraziste kreacje. Jest charyzmatyczną osobą, zawsze gotową podzielić się uśmiechem i ciepłem. Chętnie udziela się charytatywnie, zbierając środki dla ludzi w potrzebie lub po prostu udzielając wsparcia. Jej pasją i ulubionym zajęciem w wolnej chwili jest fotografia. Lubi fotografować ludzi, szczególnie w roli modelki ceni sobie swoją młodszą siostrę.

2 lipca o 3 nad ranem rodzina Martyny otrzymała przerażający telefon, który drastycznie wpłynął na ich i jej bliskich codzienne życie… 


Martyna, siedząc za kierownicą auta, doznała poważnego wypadku cudem uchodząc z życiem. Musiała poddać się skomplikowanej operacji w celu usunięcia krwiaka w głowie. Po udanej operacji i wielu tygodniach niepewności, jej stan się ustabilizował, jednak mózg pozostaje bardzo mocno uszkodzony, a ciało w stanie wegetatywnym. Choć oddycha samodzielnie i otwiera oczy, to wciąż jest uwięziona w swoim ciele. 

Rehabilitacja jest teraz jedyną szansą na wybudzenie Martyny. Pomaga ona w przywróceniu funkcji mózgu i ciała. Dzięki intensywnym zajęciom i terapii istnieje szansa, że odzyska świadomość i sprawność. Martyna potrzebuje naszej pomocy, by przejść przez ten trudny proces rehabilitacji i odzyskać swoje życie.

Prosimy o wsparcie Martyny 1,5% podatku lub darowizną.

Wesprzyj leczenie i rehabilitację Podopiecznego

darowizna online
darowizna tradycyjna

Fundacja Po Prostu Pomagam

rachunek bankowy:

42 1750 0012 0000 0000 3696 9539

tytuł: darowizna Martyna Wdowiak
Przekaż podatku

Rozlicz PIT online korzystając z bezpłatnego programu e-pity: