Skip to main content
Podopieczny:

Kuba Rusin

Schorzenie:

ostra białaczka limfoblastyczna, ostre zapalenie trzustki, toksyczna choroba wątroby, niedoczynność tarczycy, inne wtórne nadciśnienie

Województwo:

Cyców, lubelskie

11.03.2022 r.: W dniu dzisiejszym odbyła się wspaniała uroczystość! ???? Nasz Podopieczny Kuba uderzając dzwonem zwycięzcy oznajmił światu, że pokonał chorobę‼ Ten dzwon to piękny symbol i wizualizacja wygranej walki!❤️ 


Przed Kubą jest jeszcze leczenie podtrzymujące i walka z licznymi skutkami ubocznymi wywołanymi przez chemioterapię ale dziś liczy się tylko jedno: Kuba jesteś WIELKIM SIŁACZEM‼????

Aktualizacja 7.03.2022 r.:

Kuba przeszedł trzy intensywne bloki HR1, HR2, HR3, w których chemia podawana jest przez 6 dni w ciągu. Niestety Kuby organizm bardzo źle na nią reaguje. Przez skutki uboczne jakie wywołuje chemia Kuba leży w szpitalu średnio od 40 do 55 dni. Tyle potrzebuje jego organizm aby wyniki Kuby się trochę polepszyły. W zeszłym roku po jednym bloku Kuba przebywał w szpitalu prawie 3 miesiące, od 11 lutego 2021 r. do 14 maja 2021r. Leczenie z protokołu III zaczęło się w maju 2021 r. i skończyło 9 lutego 2022r.  Teraz jesteśmy w szpitalu na radioterapii, przy czym od 24 lutego 2022r.  Kuba otrzymuje też chemię podtrzymującą, która będzie trwała 63 tygodnie. Walka trwa i będzie trwać dopóki Kubuś nie wyzdrowieje.

Chemia wywołuje w ciele mojego syna ogromne spustoszenie. Niszcząc komórki nowotworowe niszczy też jego odporność i zdrowie. Po niej Kuba jest bardzo osłabiony, nie ma apetytu i boli go dosłownie wszystko. Pojawiły się wymioty krwawne, wrzody na żołądku i jelicie, ostre zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, niedoczynność tarczycy, czy toksyczna choroba wątroby. Leczenie skutków ubocznych chemioterapii, zakup środków higienicznych, suplementacja, zdrowa dieta to bardzo wysokie koszty. Dlatego prosimy o wsparcie Kuby w tej nierównej walce! 

Dziękujemy za każde wsparcie!
Rodzice

Aktualizacja 29.01.2021 r.:

Pandemia sprawiła, że poprzedni rok był dla wszystkich wyjątkowo ciężki, dla nas był to rok najcięższy ze względu na to co spotkało naszego 12 letniego syna. 8 września 2020 r. nasz dotychczasowy świat legł w gruzach. Otrzymaliśmy od lekarzy najgorszą z możliwych informacji. Diagnoza: OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA. Po przyjęciu na oddział lekarze natychmiast rozpoczęli jego leczenie. Wyniki były tak złe, że Kuba dostał bardzo silną chemię, leczony był też sterydami czy innymi ciężkimi lekami. Od momentu przyjazdu do szpitala nasz Kuba przez półtora miesiąca leżał w łóżku. Nie miał siły się podnieść, czy wstać nie mówiąc o chodzeniu. Jego łzy, smutek i nieustanny ból rozdzierają nasze serca. Niestety chemioterapia wywołała u Kuby wiele licznych skutków ubocznych. Pojawiły się wymioty krwawne, wrzody na żołądku i jelicie, ostre zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, niedoczynność tarczycy, czy toksyczna choroba wątroby. Leczenie skutków ubocznych chemioterapii, zakup środków higienicznych, suplementacja, zdrowa dieta to bardzo wysokie koszty. To początek nie tylko naszej walki o życie Kuby ale i początek wydatków, które wiążą się z jego leczeniem, a my przecież pragniemy zapewnić naszemu synowi jak najlepszą opiekę medyczną. By z pomocą naszą i lekarzy pokonał chorobę. 

Dziękujemy za każde wsparcie!
Rodzice

Wesprzyj leczenie i rehabilitację Podopiecznego

darowizna online
darowizna tradycyjna

Fundacja Po Prostu Pomagam

rachunek bankowy:

42 1750 0012 0000 0000 3696 9539

tytuł: darowizna Kuba Rusin
Przekaż podatku

Rozlicz PIT online korzystając z bezpłatnego programu e-pity: