Skip to main content
Podopieczny:

Kevin Sokolski

Schorzenie:

zanik nerwów wzrokowych typu Kjera, mroczek centralny w polu widzenia, blade tarcze nerwów wzrokowych, znaczne obniżenie ostrości wzroku, dystrofia plamki, ubytek w warstwie włókien nerwów siatkówki, rozwarstwienia siatkówki i podejrzenie CSR

Województwo:

Pionki, mazowieckie

Choroba naszego syna zaczęła się na początku lipca 2020 roku. Po półrocznej przerwie po przebytej kontuzji nogi Kevin wrócił na treningi piłki nożnej, radość jednak nie trwała długo. Pierwszy trening 10 minut gry i Kevin dobiegł do nas , że „on nic nie widzi”, pomyśleliśmy, że to pewnie kondycja, bo przecież pół roku nie grał. Zrobiliśmy badania genetyczne, Kevin ma dziedziczny zanik nerwów wzrokowych typu Kjera. Jest to niestety nieuleczalne, dodatkowo lekarze podejrzewają CRS i rozwarstwienie siatkówki.


 9.01.2022 r: Obecnie w jednym oku nastąpiła niewielka poprawa, która pozwoliła Kevinowi na kontynuację nauki w szkole masowej, a w drugim jest poczucie światła. Nigdy nie będzie idealnie, ale przy regularnej rehabilitacji wzroku jest szansa na w miarę normalne funkcjonowanie. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie leczenia i rehabilitacji Kevina. 

 Rodzice
Grażyna i Dariusz

Wesprzyj leczenie i rehabilitację Podopiecznego

darowizna online
darowizna tradycyjna

Fundacja Po Prostu Pomagam

rachunek bankowy:

42 1750 0012 0000 0000 3696 9539

tytuł: darowizna Kevin Sokolski
Przekaż podatku

Rozlicz PIT online korzystając z bezpłatnego programu e-pity: