Skip to main content
Podopieczny:

Fajer Dettmann

Schorzenie:

trisomia chromosomu 21, choroby neurologiczne, inne schorzenia

Województwo:

Żory, śląskie

Fajer urodził się 23.01.2019 roku. Dostał po urodzeniu szczepienia przeciwko gruźlicy i w WZWB. Potem już mi go nie oddali bo był w złym stanie. Nie przyjmował pokarmu, nie budził się i zabrali go do Szpitala Patologii Noworodków SPSK nr 1 Zabrze. Po wielu przepłakanych nocach i ogromnym stresie otrzymała ostateczną diagnozę:  Trisomia chromosomu 21.

 
Fajer mimo, że ma już 4 lata to wymaga mojej nieustannej uwagi. Nic nie robi sam, nie mówi tylko jęczy, jest jak niemowlak, . Przez obniżoną odporność często łapie infekcje. Średnio co 2 tygodnie jesteśmy u lekarza. Ma bardzo słabe mięśnie koślawości i płaskostopie. Kręci się w kółko. Czasem próbuje głową uderzyć o podłogę czy ścianę ale moja reakcja jest szybsza. Chodzi do przedszkola terapeutycznego. Tam ma gimnastykę, logopedę itd. ale Panie mówią, że wiele poprawy nie ma. Tyle, że dobrze się już zaaklimatyzował, bo wcześniej uciekał.
 
Wierzę, że stała rehabilitacja i terapie mogą są w stanie pomóc mojemu synkowi. Niestety nie możemy polegać tylko na publicznej służbie zdrowia. Im częstsza rehabilitacja i terapie tym będą lepsze efekty. To wiąże się z dodatkowymi kosztami, na które nie jestem w stanie sobie pozwolić. A zależy mi na tym by mój synek robił postępy. Dlatego proszę Państwa o pomoc.
 
Dziękuję za każdą darowiznę i 1,5 % podatku dla Fajerka. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać: KRS 0000559099 i cel szczegółowy: Fajer Dettmann.
 
Dziękuję za wszelkie wsparcie!

Wesprzyj leczenie i rehabilitację Podopiecznego

darowizna online
darowizna tradycyjna

Fundacja Po Prostu Pomagam

rachunek bankowy:

42 1750 0012 0000 0000 3696 9539

tytuł: darowizna Fajer Dettmann
Przekaż podatku

Rozlicz PIT online korzystając z bezpłatnego programu e-pity: