Macie pomysły na ciekawe przedsięwzięcia? Działacie na rzecz społeczności lokalnej? Szukacie sposobu na stałe finansowanie działalności swojej instytucji, grupy lub organizacji?
Skorzystajcie z wsparcia oferowanego przez Fundację Po Prostu Pomagam - dołączcie do programu „dobroCZYNNI – nie od dziś”. Szukamy aktywnych, otwartych grup nieformalnych, klubów, fundacji, stowarzyszeń zwykłych i rejestrowych działających na rzecz społeczności lokalnej. Jeżeli szukacie nowych i stałych źródeł finansowania Waszej działalności nie zwlekajcie, zgłoście się już dziś!

1. Co zyskujecie dołączając do programu?

Dzięki dołączeniu do programu i otworzeniu subkonta Grupy OPP zyskujecie możliwość finansowania Waszej działalności:
  • z odpisów 1,5% podatku,  
  • z darowizn od osób fizycznych i prawnych, 
  • ze zbiórek publicznych, 
  • ze zbiórek internetowych na PoProstuPomagam.pl
Dodatkowo:

Poznaj 11 powodów dlaczego warto dołączyć do programu:

 1. 1.bez księgowości i rachunku bankowego Twoja grupa lub organizacja nie musi posiadać nawet rachunku bankowego czy prowadzić księgowości aby móc prowadzić działalność społeczną. Pokrywamy koszty związane z rozliczaniem i prowadzeniem subkonta, w tym rozliczaniem 1,5% podatku czy darowizn. 
 2.  
 3. 2. bezpłatny Dołączenie do programu jest bezpłatne i nie wiąże się z żadnym obowiązkiem wniesienia przez Was wkładu własnego.   

 4. 3. szeroki zakres refundacji 
  Z subkontem Grupy OPP opłacicie wydatki związane z działalnością Waszej grupy, w tym koszty  organizacji lokalnego wydarzenia, szkolenia, remontu Waszej siedziby, zakupu niezbędnego wyposażenia czy finansowaniem leczenia, diagnostyki i poprawy warunków socjalno-bytowych waszych Podopiecznych.

 5. 4. szybka refundacja
   Kładziemy duży nacisk na szybki zwrot pieniędzy. Mamy 10 dni na refundację wydatków ale na wniosek Grupy OPP zwrot wydatków następuje już maksymalnie do 3 dni!

 6. 5. przejrzysty Tylko 6% od darowizn (+2,5% dla operatora płatności internetowych w przypadku szybkich przelewów on-line) oraz 10% od wpłat pochodzących z odpisów 1,5% podatku przekazywana jest na działalność naszej Fundacji, w tym serwisu PoProstuPomagam.pl. Reszta środków pozostaje do Waszej wyłącznej dyspozycji!

 7. 6. brak terminów ważności
   Nie macie określonego czasu na wykorzystanie środków zgromadzonych na subkoncie. Wykorzystujecie je w odpowiednim dla Was momencie!

 8. 7. minimum formalności
  Zestawienie kosztów do refundacji wydatków to tylko kilka pól i niezbędnych informacji. Jego wypełnienie nie zajmuje więcej, niż kilka minut!
 9.  
 10. 8. nowoczesne metody wsparcia Gromadźcie darowizny dzięki szybkim płatnościom on-line, przelewom BLIK czy dzięki zbiórkom publicznym lub internetowym na PoProstuPomagam.pl czy Facebooku. Prosto, szybko i bezpiecznie.
 11.  
 12. 9. strona Grupy OPP Każda Grupa OPP otrzymuje swoją własną stronę internetową, na której może zamieścić coś od siebie. Pozwólcie Darczyńcom dowiedzieć się o Waszej działalności.
 13.  
 14. 10. materiały promocyjne Nie musisz się martwić o przygotowanie materiałów promocyjnych dla subkonta. Zrobimy to za Ciebie, zajmiemy się banerami czy ulotkami zachęcającymi do wsparcia.
 15.  
 16. 11. pomocni Na każdym etapie możesz liczyć na naszą pomoc. Niezależnie od tego czego dotyczy Twój problem podpowiemy Ci jak go rozwiązać. 

2. Do kogo skierowany jest program?

  • społeczne grupy nieformalne: 
  - składające się z min. 3 osób, 
  - działające na rzecz społeczności lokalnej w sferze pożytku publicznego,
      
   • komitet społeczny: 
  -składające się z min. 3 osób, 
  -prowadzący działalność pożytku publicznego,   

   • grupy samopomocowe: 
  -składające się z min. 3 osób, 
  -działających na rzecz rozwiązywania problemów lub zmiany warunków życia jej członków   

   • organizacji pozarządowych: 
  -wpisanych do KRS lub innego rejestru, 
  -działających na rzecz społeczności lokalnej.

3. Jak złożyć wniosek?

 
Procedura rekrutacyjna do programu "dobroCZYNNI - nie od dziś" składa się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności wyślij zgłoszenie on-line, a następnie wydrukuj i prześlij wymagane dokumenty na wskazany adres. Wystarczą dwa kroki by to zrobić, kliknij i postępuj zgodnie z poniższymi punktami:
 

I ETAP : Wyślij zgłoszenie on-line

 
I ETAP: W pierwszej kolejności wyślij zgłoszenie on-line wypełniając poniższy formularz. W przypadku braku możliwości wysłania zgłoszenia online, prosimy o przesłanie wiadomości e-mail z danymi podanymi w formularzu na adres: fundacja @ poprostupomagam.pl
 

II ETAP - Wydrukuj i prześlij dokumenty

 1. 1. wydrukuj Kliknij w poniższy przycisk "Porozumienie Grupa OPP - wydrukuj", a następnie wydrukuj i wypełnij dwie kopie porozumienia. 
 
2. dołącz dokumenty Dołącz do porozumienia wymaganą dokumentację tj. kopie statutu / aktu założycielskiego lub deklarację przystąpienia do programu. 
3. wyślij Wydrukowane i wypełnione dwie kopie porozumienia wraz z wymaganą dokumentacją wyślij na adres: Fundacja Po Prostu Pomagam, ul. Jaśminowa 10, Świdnik 21-040.  
O otwarciu subkonta Grupy OPP i przyjęciu do programu „dobroCZYNNI – nie od dziś”  zostaniesz poinformowany drogą mailową.

4. Kiedy następuje otwarcie subkonta Grupy OPP?

Otwarcie subkonta następuje po pomyślnej weryfikacji zgłoszenia on-line i przesłanych dokumentów. Zostaniesz o tym poinformowany drogą mailową. Odeślemy Tobie także z powrotem jedną podpisaną przez nas kopię porozumienia, a drugą kopię pozostawimy w Fundacji. 

5. Masz pytania?

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy dostępny pod poniższym przyciskiem lub wysyłając maila na adres: fundacja @ poprostupomagam.pl