Skip to main content

#RazemDlaUkrainy

24 lutego 2022

Nasze działania, myśli i modlitwy są z narodem ukraińskim.

Nie pozostajemy obojętni na to co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Miliony ludzi na Ukrainie stoją w obliczu zbliżającego się kryzysu humanitarnego. Osoby starsze, słabsze, dzieci i rodziny, które pozostaną na Ukrainie stoją przed widmem utraty domu i dostępu do usług medycznych i innych niezbędnych usług. Skutki działań wojennych, przesiedleń i ubóstwa będą przechodzić na kolejne pokolenia.

Organizatorem zbiórki jest Fundacja Po Prostu Pomagam, która od 2015 roku niesie pomoc Potrzebującym, zwłaszcza osobom chorym, ubogim, dzieciom, starszym, a także ofiarom wypadków, przemocy, konfliktów zbrojnych, nieszczęść naturalnych i kataklizmów, również poza granicami Polski, oraz która popularyzuje idę dobroczynności i działalności charytatywnej.

Więcej informacji na temat możliwych form pomocy znajdziecie na stronie utworzonej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów: pomagamukrainie.gov.pl Aktualizacja 28-02-2022:

Dzisiaj zakupiliśmy produkty higieniczne pierwszej potrzeby pieluchy, chusteczki, papiery toaletowe, szczoteczki do zębów, pasty, podpaski, tampony, wkładki golarki, pianki do golenia, mydła, plastry i mleka w proszku. Jutro ruszamy z lokalną zbiórką darów w Świdniku. 


Aktualizacja 1-03-2022:

Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli prowadzoną przez nas objazdową zbiórkę darów „Razem dla Ukrainy” 🙂 Kilka godzin wystarczyło by mieszkańcy Świdnika zapełnili nasz bagażnik. Późnym wieczorem posortowaliśmy dary, jutro zaczynamy ich pakowanie.


Aktualizacja 4-03-2022:

Paczki ledwo co zmieściły się do auta ale koniec końców udało się!  Trochę tego się uzbierało, co oczywiście nas bardzo cieszy! 🙂 W dniu dzisiejszym przekazaliśmy dary do Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, który zajmie się ich dalszą dystrybucją. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i pomogli nam przygotować paczki! Po prostu dziękujemy!

Razem czynimy świat lepszym miejscem!