Jeżeli Ty lub bliska Tobie osoba jest ciężko chora albo niepełnosprawna potrzebujesz pomocy i chcesz zbierać 1,5% podatku na leczenie czy rehabilitację to warto byś przeczytał poniższy artykuł. Dowiesz się z niego m.in. jak zostać Podopiecznym Fundacji, w jaki sposób pozyskać środki na leczenie i rehabilitację osoby chorej albo niepełnosprawnej, co to jest subkonto i na czym polega refundacja wydatków.

W pełnym skrócie dołączając do grona Podopiecznych Fundacji Po Prostu Pomagam uzyskujesz dostęp do subkonta, dzięki czemu możesz pokryć wiele wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją, czy zakupem szeregu sprzętów ortopedycznych z darowizn pieniężnych, odpisów 1,5% podatku, czy zbiórek internetowych.

1. Jak zostać Podopiecznym Fundacji?
2. Co to jest subkonto i jak je założyć?
3. Jak sfinansować leczenie czy rehabilitację?
4. Czym jest refundacja i jaki jest jej zakres?

 

1. Jak zostać Podopiecznym Fundacji?

 
Złożenie wniosku o przyjęcie do grona Podopiecznych Fundacji jest dziecinnie proste i nie zajmie Ci więcej niż 5 minut. Wystarczą dwa kroki by to zrobić. Wniosek możesz złożyć na dwa sposoby: pocztą tradycyjną lub przez Internet. O przyjęciu do grona Podopiecznych Fundacji zostaniesz poinformowany drogą mailową. Od tego momentu zyskujesz dostęp do swojego subkonta i możesz gromadzić darowizny i odpisy 1,5% podatku na swoje leczenie czy rehabilitację.

Metoda tradycyjna
1. Wydrukuj i wypełnij porozumienie w sprawie przyjęcia do grona Podopiecznych dostępne >>tutaj<<.
2. Podpisane porozumienie wraz z kopią dokumentacji medycznej Podopiecznego wyślij na adres Fundacji.

Metoda on-line
1. Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy dostępny >>tutaj<<.

 

2. Co to jest subkonto i jak je założyć?

 
Subkonto to księgowe wyodrębnienie środków pieniężnych przeznaczonych dla Podopiecznego. Z chwilą dołączenia do grona Podopiecznych Fundacji otrzymujesz dostęp do swojego subkonta co wiąże się z możliwością gromadzenia na nim darowizn pieniężnych oraz odpisów 1% podatku. Każdy Podopieczny ma swoje odrębne subkonto, a wszystkie zgromadzone na nim środki służą konkretnemu Podopiecznemu.

Środki zgromadzone na subkoncie mogą być przeznaczone na sfinansowanie m.in. leczenia, diagnostyki, rehabilitacji czy poprawy warunków socjalno-bytowych Podopiecznego. Aby utworzyć subkonto w Fundacji wystarczy dołączyć do grona Podopiecznych Fundacji. O tym jak to zrobić przeczytasz w punkcie pierwszym: „Jak zostać Podopiecznym Fundacji”.

 

3. Jak sfinansować leczenie czy rehabilitację?

 
Bieżące leczenie czy systematyczna rehabilitacja osoby ciężko chorej lub niepełnosprawnej jest bardzo kosztowna. Dość często wydatki te znacząco nadwyrężają budżety domowe i wtedy pojawia się pytanie: skąd wziąć środki na dalsze leczenie czy rehabilitację? W takiej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem jest dołączenie do grona Podopiecznych Fundacji. Z chwilą otworzenia subkonta otrzymujesz możliwość gromadzenia dodatkowych środków z:

• darowizn na subkonto;
• odpisów 1,5% podatku;
• zbiórek internetowych na PoProstuPomagam.pl;
• zbiórek organizowanych na Facebooku.

Zgromadzone w ten sposób środki możesz przeznaczyć na pokrycie szeregu wydatków, o których przeczytasz więcej poniżej.

 

4. Czym jest refundacja i jaki jest jej zakres?

 
Refundacja polega na zwróceniu przez Fundację udokumentowanych wydatków poniesionych na rzecz Podopiecznego ze środków zgromadzonych na jego subkoncie. Podstawą do zwrotu są oryginały dokumentów księgowych tj. prawidłowo wystawione faktury czy rachunki. Po ich weryfikacji Fundacja zwraca przelewem bankowym udokumentowaną kwotę. Sam zakres wydatków, które podlegają refundacji jest bardzo szeroki, a środki zgromadzone na subkoncie Podopiecznego mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie:

1. kosztów diagnostyki, leczenia i rehabilitacji Podopiecznego;
2. kosztów związanych z poprawą bytu materialnego, zdrowia i higieny Podopiecznego znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, o ile wiążą się z zaspokajaniem indywidualnych potrzeb Podopiecznego.

 

Podsumowanie

 
Dołączając do grona Podopiecznych Fundacji otwierają się przed Tobą nowe możliwości. Zyskujesz dostęp do swojego subkonta dzięki czemu możesz gromadzić na nim dodatkowe środki pieniężne czy to z darowizn, zbiórek 1,5% podatku czy innych zbiórek internetowych. Z kolei zgromadzone środki możesz wykorzystać na szeroko rozumiane leczenie czy rehabilitację.

Nie zwlekaj i już teraz dołącz do grona Podopiecznych Fundacji Po Prostu Pomagam klikając >>tutaj<<.


Masz więcej pytań dotyczących Podopiecznych przejdź do sekcji  >>często zadawanych pytań<<.