Podaruj 1.5% podatku

KRS 0000559099

Cel szczegółowy

Maja Markiewicz

Podopieczny:

Maja Markiewicz

Schorzenie:

ostra białaczka limfoblastyczna, osteoporoza, jałowa samoistna martwica kości, zapalenie wielostawowe

Województwo:

Łuków, lubelskie

Cześć 🤗
Mam na imię Maja i mam 14 lat. We wrześniu 2020 roku zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę limfoblastyczną typu „B”.

Wszystko zaczęło się od utykania na nogę oraz bólu, który towarzyszył mi i wędrował od jednej nogi na drugą i ręce. Niestety minęło trochę czasu zanim trafiłam do szpitala na badania, a to wszystko przez błędne diagnozy co do przyczyny mojego bólu. Na szczęście dzięki determinacji mamy uzyskaliśmy skierowanie do szpitala gdzie zrobili mi w końcu komplet badań i poinformowano mamę że to w 95% jest ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B i na kolejny dzień przetransportowali mnie do Lublina, by potwierdzić diagnozę i automatycznie rozpocząć leczenie.. Trafiłam na oddział onkologii 4 września 2020r. i pierwszy raz opuściłam sale w okresie świątecznym po ponad 4 miesiącach (przepustka) na trzy dni i tak zaczęła się moja „BIAŁACZKA” która trwa do dziś…
W 2021r. z powodu silnych skutków po chemii, zerowej odporności i kiepskich wynikach mój organizm byl wykończony i niestety wdała się sepsę która uszkodzila moje kości a mianowicie – martwica i zdeformowane główki kości udowych z obu stron… Nie jestem w stanie samodzielnie chodzić i obecnie poruszam się za pomocą lasek łokciowych bądź balkonika. Mimo choroby nie poddaje się, jestem osobą waleczną i uśmiechniętą. Bardzo lubię rysować, a w przyszłości chciałabym zostać Youtuberką albo wizażystką.

Aktualnie leczę się w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Wierzę, że dzięki dalszemu leczeniu i rehabilitacji w niedalekiej przyszłości będę mogła być w pełni samodzielna. Dlatego też proszę Was o wsparcie mojego leczenia i rehabilitacji.
Z Całego Serduszka Wszystkim Bardzo Dziękuję za Okazaną pomoc
Maja😘

MajaMarkiewicz1MajaMarkiewicz4MajaMarkiewiczMajaMarkiewicz3
Przekaż 1.5% Maja Markiewicz